فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی

فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی, فروش توری,فروش پنجره دوجداره, فروش توری درب پنجره خانه و اداره

فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی

بهرام پروهان

پنجره های سنتی یا ارسی در گذشته بیشتر برای طبقات سران و حاکمان مورد استفاده قرار می گرفت. و بیشترین کاربرد آن در اتاق هاي نشيمن يا پذيرايي بوده است. امروزه توری مناسب برای پنجره های دوجداره سنتی امری ضروری می باشد شما همواره می توانید با مراجعه به شرکت های فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی با کیفیت ترین آن را انتخاب نمایید.
پنجره هاي ارسي در معماري ايراني جايگاه ويژه اي داشته وهميشه براي طبقات مختلف جامعه متفاوت بوده است وجز سران وحاكمان كمتر كسي مي توانستند از اين نوع پنجره در منزل يا عمارت خود استفاده كنند وخود كساني كه از اين پنجره استفاده مي كردند نيز بنا به موقعيت اجتماعي شان در ميان جامعه از پنجره هاي ارسي متفاوت بهره مي بردند. در اين تحقيق با بررسي ومعرفي ارسي از نگاه جهانگردان وهمچنين كاربرد و جايگاه ارسي واجزاء تشكيل دهنده آن ودلايل استفاده از پنجره هاي ارسي ،به اين نتيجه مي رسيم كه اهميت ان نه تنها در عملكرد بلكه در فرم ،رنگ ونقش هاي به كاررفته در پنجره مي باشد.همچنين خواص انتقال نور از پشت شيشه هاي رنگي به فضاي درونخود بر اهميت موضوع مي افزايد. در اين مقاله به معرفي پنجره هاي ارسي و تاريخچه آن و بررسي ويژگي ها وكاركرد هاي آن در معماري ايران پرداخته مي شودهمواره هدف بر اين بوده است كه پنجره به عنوان جزئي از بنا با تزئينات گره خورده وبه منظوري خاص در معماري سنتي ايران به كار رفته است، جايگاه بالايي از جنبه هاي مادي و معنوي همچون ، زيبايي بصري وحفظ حريم و محرميت فضاي بيروني پيدا كرده است ؛ لذا فضا را روحاني ومعنوي مي كند طوري كه با فرد حاضر ارتباط معنايي برقرارمي كند، گويي فضا با انسان سخن مي گويد. https://upvc.pro/ یکی از مزیت های بسیار جالبی که فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی دارد این است که می توان طرح و نقش سنتی مورد نظر را در ابعاد و رنگ های مورد نظررا به شرکت و کارخانه ی تولید آن سفارش داد.طراحی و ساخت پنجره دوجداره سنتی باعث شد تا معماران ایده های بهتر و بیشتری را به وجود بیاورند و در اختیار مصرف کنندگان این گونه محصولات سنتی قرار دهند.

پنجره دوجداره


فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی در خانه هاي سنتي در ايران، پنجره ها به شدت تحت تأثير نوع فضاهاي خانه و نحوة ارتباط بصري و اجتماعي و احساسي و گاهي فني با خارج بنا، قرار دارند و به اين لحاظ در تمام شئون زندگي از مادي تا معنوي نقش دارند .بنابراين پنجره با دارا بودن خصايصي پيچيده و كاركردهاي متنوع يكي از عناصر مهم معماري محسوب مي شود .واژه پنجره، بيشتر به ساختاري مشبك و ثابت گفته ميشده كه در صورت نياز به عنوان حفاظ، بر گشودگي ها و روزنها در بنا نصب مي كردند؛ كه هم حفاظ بوده و حجاب و هم نور و هوا را از ميان خود عبور مي داده و هم امكان ديد به بيرون را فراهم مي نموده وساختار آن مانعِ ديده شدن مي شده و معمولاً نيازي به باز شدن نداشته است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پنجره دوجداره سنتی در نیز راه خود را به بازار و شهرهای بزرگ باز کرده تا افراد بتوانند براحتی از اینگونه پنجره ها در ساختمان خود استفاده کنند. هر چند با توجه به هنرهاي باقيمانده از خاندان بويه و وفور استادانه و هنرمندانه از نقوش گره دار و تكنيك گره چيني و گره سازي در ابنيه آن دوران، اگر نتوان پيدايش اين هنر را متعلق به آن دوره و آن خاندان دانست مي توان تكثير و رواج آن را به عهد آل بويه نسبت داد. پنجره ارسي پنجره چوبي است كه لنگههاي آن به جاي اينكه به روي پاشنه گرد حركت كنند، در داخل يك چهارچوب به سمت بالا حركت ميكنند. ارسيها عموماً به گونهاي ساخته ميشدند كه تمام سطح بيروني يك اتاق را در بر ميگرفتند و درگاه آنها رو به صحن قرار داشت. https://upvc.pro/ بدنه ي ارسي با چوب به شيوه منبت كاري و مشبك و نقش هاي متنوع هندسي و گياهي ساخته مي شد. سپس درون شبكه هاي چوبي شيشه هاي رنگي كار گذاشته مي شد. ارسي ها معمولا مستطيل شكل هستند و بخش فوقاني آنها را تا زير سقف به شكل مستطيلي يا هلالي يا ضربي كه با شيشه هاي رنگي زينت داده مي شد تكميل مي كرده اند .اين گونه در و پنجره براي تنظيم وملايم كردن نور در خانه هاي آفتاب گير مناطق گرمسيري كاربرد وسيعي داشته و بسيار مناسب بوده است . وليكن ساخت آن در ساير مناطق نيز كم و بيش رواج داشته است . هر ارسي از دو سطح ثابت و متحرك تشكيل ميشد، سطح ثابت كاركرد يك عنصر جدا كننده مانند ديوار را ايفا مي كرد و سطح مشبك ارسيها چندين كاركرد داشت.
جزئیات عبور نور خورشید از شیشه های پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی
انرژي خورشيد را مي توان به طيف ماورا بنفش، مرئي و مادون قرمز تقسيم نمود. مشخصات اين طيف ها به شرح زير است:
• ماورا بنفش: (UV) طول موج ۳۸۰-۳۰۰ نانومتر باعث رنگ پریدگی اثاث منزل می شود.
• مرئی: (VT) طول موج ۷۶۰-۳۸۰ نانومتر نورمرئی.
• مادون قرمز: (IR) طول موج ۲۵۰۰-۷۶۰ نانومتر که به صورت گرما احساس می کنیم.
ويژگي فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی:
۱- اختصاص حداقل جا در موقع باز و بسته شدن
۲- ايجاد ارتباط بصري به شكل هاي مختلف با محيط سرسبز حياط
۳- هدايت نور مناسب به داخل اتاق
۴- جداره اي مناسب بين دو يا چند اتاق
كاركرد ديگر پنجره دوجداره سنتی ايجاد زيبايي در نماي ساختمان مي باشد https://upvc.pro/ . پنجره ي دوجداره سنتی تنها براي تامين عوامل ذكر شده مورد توجه قرار نداشت، بلكه مانند بسياري از عناصر معماري نقشي مهم در تزئين و زيباسازي بنا ايفا مي كند به نحوي كه در بسياري از انواع فضاهاي معماري كاخ ها، باغ ها و خانه هاي ثروتمندان به صورت مهم ترين عامل در طراحي و تزئين نماي دروني و بيروني به كار مي رفت، به همين سبب شكل، اندازه، رنگ بندي، موقعيت و سازماندهي آن در نما بادقت مورد توجه قرار داشت .
فروش توری پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی
در فصول گرم سال نیاز است جهت تهویه هوا درب و یا پنجره ها باز گردند اما همواره عواملی همچون ورود گرد و خاک و حشرات، بسیاری از افراد را از انجام این کار بازمی دارد.  توری های پنجره دوجداره یو پی وی سی سنتی از جمله محصولاتی هستند که برای افزایش آسایش مشتریان به آن ها عرضه می گردد.
توری ضد حشرات قابل نصب بر روی  درب و پنجره های یو پی وی سی دارای قابلیت های منحصر به فردی نسبت به انواع مشابه می باشد.
این نوع توری ها در سه نوع ثابت ، لولایی و رولینگ (Rolling) عرضه می گردند . جنس توریهای استفاده شده از UV-Fiberglass بوده و دارای یک سال گارانتی می باشند.
توری های ثابت قابلیت بازشدن نداشته و تنها در هنگام شستشو قابل جدا شدن از فریم می باشند.
توری های لولایی مانند یک پنجره بازشو معمولی بوسیله لولا قابلیت بازشدن را دارند.
توری های رولینگ دارای فریم ثابت بوده ولی توری آنها متحرک بوده و بر حسب نوع توری به صورت کرکره ای قابلیت جمع شدن را دارد . توری های رولینگ دارای سه نوع می باشند.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: