نکات انتخاب مدل پنجره دوجداره برای منزل مسکونی

نکات انتخاب مدل پنجره دوجداره برای منزل مسکونی, فروش توری,فروش پنجره دوجداره, فروش توری درب پنجره خانه و اداره

نکات انتخاب مدل پنجره دوجداره برای منزل مسکونی

بهرام پروهان

نکات انتخاب مدل پنجره دوجداره برای منزل مسکونی

پنجره قسمت خیلی بااهمیتی در ساختمان است. پنجره راه ارتباطی اشخاص درون ساختمان با فضای بیرون است. از طرف دیگر، فکر ساختمانی بدون پنجره حتی برای عابرین و اشخاصی که از بیرون به آن نگاه می‌کنند هم خیلی ناخوشایند و حتی هراس‌ انگیز است.

پس متوجه می‌شویم انرژی و هنگامی که صرف انتخاب مدل پنجره درست و تعبیه ی آن می‌شود، هدر نمی‌رود و ارزشش را دارد.

برای آن‌ که پنجره در بهترین بخش ممکن قرار بگیرد، باید جهت وزش باد غالب و زاویۀ تابش آفتاب مد نظر قرار بگیرد. اگر پنجره در دیواری کار شود که هوا در اطراف آن راکد است، نمی‌تواند نقش پررنگی در تهویۀ هوای درون اتاق داشته باشد. از طرف دیگر آفتاب زیاد یا کم، هر دو سبب ایجاد ایراداتی می‌شود.

درب و پنجره

پنجره‌ها باید در قسمت‌هایی کار شوند که کمترین اشراف را به پنجرۀ همسایه‌ها داشته باشند؛ به این شکل حریم خصوصی هر دو طرف بهتر حفظ می‌شود.

به کار گیری از شیشه‌های رفلکس یا آینه‌ای زمانی جهت پنجره‌های مدرن به کار می‌رفت. این شیشه‌ها از فضای بیرون و در طول روز به صورت آینه عمل می‌کنند و اجازه نمی‌دهند اشخاصی که بیرون از ساختمان هستند به درونی آن دید داشته باشند. این عملکرد مثبت و مناسبی است،ولی پیشنهاد می‌شود مخصوصا در فضای شهری از انواع ساده و غیررنگی آن به کار برده شود. چونکه این شیشه‌های رنگی برخلاف پنجره‌ رنگی با تم سنتی، جلوۀ چندان دلچسبی ندارند.

یک پنجره هر اندازه ماهرانه و خلاقانه طراحی و اجرا شده باشد، به پردۀ مناسب هم لازم دارد. انتخاب پرده باید به صورتی باشد که زیبایی پنجره را نمایش دهد، زمان لزوم جلوی دید از بیرون و آفتاب شدید را بگیرد و البته با دکوراسیون داخلی هم هماهنگ باشد. یک پنجره ی زیبا اگر با پرده ی نامناسب همراه شود، جلوه ی عالی نخواهد داشت.


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: