انواع طرح پنجره آهنی عایق برای مناطق سردسیر

انواع طرح پنجره آهنی عایق برای مناطق سردسیر, فروش توری,فروش پنجره دوجداره, فروش توری درب پنجره خانه و اداره

انواع طرح پنجره آهنی عایق برای مناطق سردسیر

بهرام پروهان

انواع طرح پنجره آهنی عایق برای مناطق سردسیر

عایق حرارت

در ساخت رادیاتورهای ساختمان که وسیله ای برای گرمایش ساختمان است از آلومینیوم استفاده می کنند، زیرا آلومینیوم رسانای گرما است و حرارت را به خوبی انتقال می دهد. این نوع پنجره ها اتلاف انرژی بسیار زیادی دارند زیرا حرارت داخل ساختمان به آسانی به بیرون می رود. البته برای این مشکل راه حلی تعبیه شده است که در آن به درب و پنجره آلومینیومی، ماده ای به نام ترمال بریک – Thermal Break اضافه می کنند و این کار باعث می شود میزان عایق بودن پنجره ها افزایش یابد. این کار مشکلاتی از قبیل از بین رفتن یکپارچگی فریم به دلیل تفاوت انسجام این ماده با آلومینیوم و قیمت بسیار بالا دارد.
بر خلاف پنجره ی آلومینیومی، پنجره  uPVC به طور طبیعی عایق حرارت است، حتی در هوای سرد چارچوب پنجره های شما گرم می ماند و مانع از خروج هوای مطبوع خانه به بیرون به بیرون می شود. یکی از خصوصیات مخصوص به پنجره های uPVC امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای – Multi Chambered است، این حفره ها باعث افزایش عایق بودن پنجره می شود. این حفره ها در پنجره uPVC با عایق مخصوصی محصور شده است که برخلاف حالت حفره ها در پنجره های آلومینیومی ، هوای بیرون را به داخل انتقال نمی دهد.

 

 سازگاری با محیط زیست و سلامت

برای ساخت آلومینیوم به هنگام تهیه درب و پنجره ، مواد شیمیایی سمی زیادی استفاده می شود. برای مثال استفاده از حمام های کروماته برای شستشوی شاخه های آلومینیومی قبل از آستر کاری و رنگ زدن
پس از تحقیقات و بررسی های فراوان مشخص شد که آلومینیوم دارای خواصی است که آن را در ساخت پنجره های مدرن غیر قابل قبول می سازد. آلومینیوم یک ماده ارزان در مقابل uPVC است و از محیط زیست هم محافظت نمی کند.
آلومینیوم خاصیت زنگ زدگی دارد که با روش آندایز کردن از زنگ زدگی یا تخریب الکتروشیمیایی آنجلوگیری می شود که این ماده به عنوان ماده سرطان زا و سمی از طرف سازمان بهداشت و امنیت شغلی (OSHA ) معرفی شده است. اما بر خلاف آلومینیوم، uPVC ساخته شده از پلاستیک PVC است که مقاوم،پایدار و در دسترس است و معایب پنجره ی آلومینیومی را ندارد.

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: